Rubriky
GALLERY

Oslnivé světlo na pracovním stole – jak vybrat tu správnou lampu?

Pracovní den začíná a ty si sedáš ke svému stolu. Otvíráš počítač a připravuješ se na práci. Jenže najednou ucítíš nepříjemný pocit v očích a hlavě. Co je to? Přemýšlíš, co by mohlo být příčinou tvého zhoršeného zraku a bolesti hlavy. Jednou z možností může být nevhodné osvětlení pracovního místa.

Vyberte si správné osvětlení pro svůj pracovní stůl

Existuje mnoho faktorů, které byste měli zvážit při výběru lampy pro svůj pracovní stůl. Prvním krokem je určit, jakou činnost budete vykonávat. Pokud budete pracovat s papíry a dokumenty, bude pro vás nejlepší lampou ta, která umožní maximální osvětlení povrchu. Pokud budete pracovat na počítači, potřebujete lampu, která minimalizuje odlesky na obrazovce a nezatěžuje vaše oči.

Druhým faktorem, který byste měli zvážit, je intenzita světla. Pro ideální pracovní podmínky je doporučeno osvětlení mezi 500 a 1000 luxů. To je obvykle dostatečné pro většinu pracovních činností.

Posledním faktorem je typ osvětlení. Existují tři typy osvětlení: LED, halogenové a žárovkové. LED lampy jsou energeticky úsporné a mají dlouhou životnost. Halogenové lampy jsou jasné a dokážou se rychle ohřát. Žárovkové lampy jsou nejlevnější, ale mají kratší životnost a spotřebovávají více energie.

Je důležité pamatovat na to, že špatné osvětlení může mít negativní vliv na vaše zdraví. Podle studie provedené Americkou optometrickou asociací mohou být příznaky jako bolest hlavy, unavené oči a bolest krku způsobeny špatným osvětlením pracovního místa. Proto je důležité investovat do kvalitní a vhodné lampy pro váš pracovní stůl.

Naše společnost Amepo nabízí široký výběr kvalitních lamp pro váš pracovní stůl. Navštivte naši webovou stránku amepo.cz a najděte si tu správnou lampu pro vaše potřeby.