Rubriky
GALLERY

Nakoupit správnou vanovou zástěnu: Poradíme vám, jak si vybrat!


Výběr správné vanové zástěny

Pořízení vanové zástěny není jen o estetice, ale také o praktičnosti a funkčnosti. Proto je potřeba si dobře promyslet, jakou zástěnu si pořídíte. Při výběru zástěny je nutné zohlednit několik faktorů, jako jsou velikost vany, typ stěny a materiál zástěny.

Velikost vany

Prvním faktorem, který musíte zohlednit, je velikost vaší vany. Zástěna by měla být dostatečně velká k zakrytí celé vany, aby se zabránilo vniknutí vody na podlahu nebo do stěny.

Typ stěny

Dalším faktorem je typ stěny, kterou máte v koupelně. Existují dva hlavní typy stěn – kachlové stěny a suché stěny. Pokud máte kachlové stěny, můžete si vybrat zástěnu s výřezy na kachle. Pokud máte suchou stěnu, měli byste si vybrat zástěnu s upevňovacími prvky, které se dají připevnit k suché stěně.

Materiál zástěny

Třetím faktorem, který musíte zohlednit, je materiál zástěny. Existuje mnoho materiálů, které lze použít pro vanové zástěny. Mezi nejpopulárnější patří sklo, akryl a plast. Skleněné zástěny jsou velmi odolné a snadno se čistí. Akrylové zástěny jsou lehké a snadno se instalují. Plastové zástěny jsou levné a snadno se udržují.

Tipy na výběr vanové zástěny

Při výběru vanové zástěny je důležité si uvědomit, že to není jen o vzhledu. Zástěna musí být funkční a praktická. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak si vybrat správnou vanovou zástěnu:

Zvažte velikost vany

Velikost vany je klíčovým faktorem při výběru vanové zástěny. Je důležité vybrat zástěnu, která bude dostatečně velká k zakrytí celé vany. Pokud je zástěna příliš malá, voda může unikat na podlahu. Pokud je zástěna příliš velká, může zabrat příliš mnoho místa v koupelně.

Zvažte typ stěny

Typ stěny je dalším faktorem, který musíte zohlednit při výběru vanové zástěny. Pokud máte kachlové stěny, můžete si vybrat zástěnu s výřezy na kachle. Pokud máte suchou stěnu, měli byste si vybrat zástěnu s upevňovacími prvky, které se dají připevnit k suché stěně.

Zvažte materiál zástěny

Materiál zástěny je také důležitým faktorem při výběru vanové zástěny. Existuje mnoho materiálů, které lze použít pro vanové zástěny. Mezi nejpopulárnější patří sklo, akryl a plast. Skleněné zástěny jsou velmi odolné a snadno se čistí. Akrylové zástěny jsou lehké a snadno se instalují. Plastové zástěny jsou levné a snadno se udržují.

Zvažte styl zástěny

Styl zástěny je dalším faktorem, který byste měli zohlednit při výběru vanové zástěny. Existuje mnoho různých stylů zástěn, od jednoduchých až po složité. Pokud máte moderní koupelnu, můžete si vybrat zástěnu s minimalistickým designem. Pokud máte klasickou koupelnu, můžete si vybrat zástěnu s ozdobnými prvky.

Závěr

Výběr správné vanové zástěny může být složitý, ale s našimi tipy byste měli být schopni si vybrat zástěnu, která bude nejen krásná, ale také praktická a funkční. Zvážte velikost vany, typ stěny, materiál zástěny a styl zástěny. Pokud si nejste jisti, jakou zástěnu si vybrat, můžete se poradit s odborníky nebo s prodejci vanových zástěn.

Tak neváhejte a vyberte si tu pravou vanovou zástěnu pro vaši koupelnu! Mobilask.cz