Rubriky
GALLERY

Jak vybrat správný rošt a matrac pro zdravý spánek?

Spánek je pro lidský organismus velmi důležitý. Kvalitní a hluboký spánek má pozitivní vliv na naše zdraví, náladu a výkonost během dne. Proto je důležité, abychom měli k dispozici kvalitní matraci a rošt, které nám zajistí pohodlný a zdravý spánek.

Matrace

Matrace je základem každé postele. Při výběru matrace je důležité brát v úvahu několik faktorů.

Velikost matrace je prvním faktorem, na který byste měli myslet. Matrace by měla být dostatečně velká, aby se na ní mohli pohodlně vyspat všichni, kteří v posteli spí. Pokud máte malou ložnici, může být dobrým řešením matrace menších rozměrů, která se vejde do prostoru.

Dalším faktorem, na který byste měli myslet, je tuhost matrace. Každý člověk má jiné nároky na tuhost matrace. Někdo preferuje tvrdší matraci, jiný zase měkčí. Je důležité si matraci vyzkoušet před koupí, aby se přesvědčili, zda je pro ně pohodlná.

V našem e-shopu najdete široký výběr matrací různých velikostí a tuhostí.

Rošt

Rošt je dalším důležitým prvkem postele. Jeho úkolem je podpírat matraci a tím zajistit pohodlný spánek.

Rozměry roštu by měly odpovídat velikosti matrace. Pokud máte například matraci 180×200 cm, měl by být rošt stejně velký.

Tuhost roštu je také důležitá. Rošt by měl být dostatečně tuhý, aby podpíral matraci a tím zajistil pohodlný spánek. Pokud je rošt příliš měkký, může se matrace prohýbat a tím vznikají bolesti zad.

V našem e-shopu najdete široký výběr roštů různých velikostí a tuhostí.

Závěr

Je důležité si při výběru matrace a roštu dát na čas a nechat si poradit od odborníků. Kvalitní matrace a rošt jsou investicí do našeho zdraví a pohodlí během spánku.